T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ADANA / SARIÇAM - Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi

Haberler

Şbt

Okulumuz öğretmen ve öğrencilerine yönelik AFAD birimi tarafından Deprem ,Sel ,Yangın vb. konularda eğitim verilmiştir.

Ock

Okulumuz Erkek Voleybol takımı grup müsabakalarında 1. olarak bir üst tura çıkma başarısı göstermiştir.Beden Eğitimi Öğretmenimiz Duran Ali ÖZASLAN´ı ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Ara

Ara

Ara

14.12.2018 CUMA GÜNÜ SAAT 15.45 TE YAPACAĞIMIZ VELİ TOPLANTIMIZA TÜM VELİLERİMİZİ BEKLİYORUZ

Kas

Okul Masa Tenisi Takımımız Adana İl 5. si Olmuştur

Kas

Dolar Kurundaki Düşüş ve Ülke Menfaaatlerimiz İçin Okulumuz Pansiyonunda Kullanılmak Üzere Kuru Gıda ,Süt ve Süt Ürünleri,Meyve ,Sebze,Temizlik Malzemesi,Kırtasiye,Et ve Et Ürünleri,Kahvaltılık Malzeme,Ekmek ve Unlu Mamuller,Akaryakıt,Sanayi Tipi Mutfak Tüpü,Tabak Çatal vb. Mutfak Malzemeleri Alımları 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunun 22/d maddesi uyarınca Yeniden Yapılacaktır.  27 Kasım 2018 Saat 16:00 ´a kadar Okul İhale Komisyonumuza Teslim Edilmek üzere Teklif Mektuplarının Okul İhale Komisyonundan  Alınması ve Tekliflerinizin Yazılarak Kapalı Zarf İçerisinde Teslim Edilmesi Hususunda;

Gereğini rica ederiz.

Not:Tüm Teklif Edilen Malzemelerin Yerli Üretim Olması Önem Arz Etmektedir.

May

Okulumuz öğrencileri arasında 10 Mayıs Perşembe günü, Osmanlı Türkçesi alanında okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Adil Tutumlu tarafından bilgi yarışması düzenlendi. 

May

´2018 Eğitim- Öğretim Yılı Okulumuz Mezuniyet Töreni´, 4 Mayıs 2018 Cuma günü okulumuz bahçesinde yapıldı. 

May

Mesleki Gelişim ve Kariyer Günleri etkinliği çerçevesinde Gazeteci Yazar Sevda TÜRKÜSEV okulumuzda konferans vermiş Adana İl Milli Eğitim müdürümüz Sayın Mustafa ALTINSOY konferansa iştirak ederek okulumuzu ziyarette bulunmuştur.

Nis

OKULUMUZ TUBİTAK 4006 BİLİM SERGİSİ AÇILIŞI

Nis

20/04/2018 Cuma günü okulumuzda 2. dönem  veli toplantısı gerçekleştirildi.

Nis

Otizmli öğrencilerin okulumuzu ziyareti

Nis

Bursa ili Nilüfer ilçesinde faaliyette bulunan Çay Hause İlim ve Kültür derneği okulumuz öğrencisi 10 C sınıfı  Vahide GÜL´ün kurmuş olduğu iletişim sonucunda okulumuza değerler eğitimi kapsamında konferans düzenlediler. Konferansı düzenleyen Fatih TOPRAKOĞLU ve Mehmet AVCI´ya öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterek konferans bitiminde soru yağmuruna tuttular.Okul Müdürü Ali ABUZ Çay Hause ekibine plaket vererek teşekkür etti.

Nis

İl Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR ve Sarıçam Milli Eğitim Müdürü Seyhan ÇELİK´in okulumuzu ziyaret ettiler. İl  Milli Eğitim Müdürümüz Turan AKPINAR ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Seyhan ÇELİK sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet ederek kendilerinden beklentileri sordular.Akabinde okul pansiyonunu dolaşarak öğrencilerle yemek yediler . Okul Müdürü Ali ABUZ bu güzel ziyeret için İl Milli Eğitim Müdürüne ve İlçe Milli Eğitim Müdürüne teşekkür etti